Το ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Ν. Μαγνησίας, με σχεδιασμό και προγραμματισμό, προσπαθεί συνεχώς να διευρύνει το δίκτυο κάλυψής του, εντός και εκτός Νομού.
Στους υπεραστικούς προορισμούς, εμπλουτίζεται ο πίνακας, με την νέα γραμμή ΒΟΛΟΣ-ΕΔΕΣΣΑ, φέρνοντας ακόμη πιο κοντά τον Νομό μας με την Μακεδονία και την Βόρεια Ελλάδα, εξυπηρετώντας παράλληλα τους πολίτες.
Συγκεκριμένα, θα εκτελούνται από την 13η Ιανουαρίου, και κάθε Παρασκευή (14.30μ.μ) και Κυριακή (19.30μ.μ), δρομολόγια στη γραμμή ΒΟΛΟΣ-ΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ-ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ-ΣΚΥΔΡΑ-ΕΔΕΣΣΑ.
Από την Παρασκευή 21/6, θα εκτελούνται καθημερινά 5 εξπρές δρομολόγια από Βόλο για Λάρισα και 5 εξπρές δρομολόγια από Λάρισα για Βόλο, μέσω Ε.Ο..
Καταρτίσαμε τον εφετινό πίνακα των θερινών δρομολογίων, με ισχύ από την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ έως και την ΤΡΙΤΗ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2024.
Για ακόμη μία χρονιά ξεκινάμε από τις 18/5/24 -προς εξυπηρέτηση των επιβατών- τα δρομολόγια από και προς τον κρατικό αερολιμένα